özde gelinlik modaevi - Neden Özde


     

Titiz calısmalarımızla gösterdiğimiz özen ve müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma alanına sahibiz. O zamanki hayaller şu anda geniş ölçekli bir aile ortamına sebep oldu.

  Başarının temeli önce hayal etmek ardından bitmeyen azim ve bıkıp usanmadan çok çalışmak. Bu ilkelerimiz bize siz değerli müşterilerimizle tanışma ve çalışma fırsatını sundu.

          Özde Moda Evi gelini olmak bir ayrıcalıktır, çünkü burada size özel değer verilir. İlgiyi her çizgisinde, duyguyu her dokunuşta hissedersiniz. El emeğimiz göz nurumuzla hayalleriniz şekillenir. Tıpkı yüzlerce gelin gibi siz de Özde Moda Evi gelini olarak mutluluğa uğurlanırsınız...Gelin adaylarına daha kaliteli hizmet vermek için çalışan Özde Moda Evi, geleneksel el işçiliği ile vücut tiplerine göre özel dikim yaparak, sınırsız modeller yaratır. Ve her adım gelin adayını rüyalarına yaklaştırır. Özde Moda Evi, duygu dolu dokunuşlarla hayatınızın en mutlu anını taçlandırır...

          Genç bir kızın hayalini süsleyen ve insanın ömründe bir defa giyeceği ve hakkı olan bu güzelliği yakalaması için sizi gelinlik ve abiye modellerimizi görmeye "Özde Moda Evi"ne bekliyoruz...

 

  

             

Gelinlik seçerken vücut tipinize göre model tercih edin

Tüm hazırlıklar tamam, sıra geldi gelinlik seçimine! Mutlaka her gelin adayının bir hayali vardır ama gelinlik vücut tipine uygun biçimde seçilmeli. İşte vücut tipine göre gelinlik modelleri!

Her kadın hayatının en özel günü olan düğününde kusursuz görünmek ister. Kusursuz görünmenin ilk şartı vücut tipine uygun giyinmekten geçer. vücut tipine uygun gelinlik seçmenin püf noktaları….

Elma Vücut Şekline Sahip Olanlar:

     Kalçaların ve belin yakın ölçülerde olduğu vücut şeklidir. Göğüslerin vurgulanabileceği derin dekolte, V yaka gelinlikler tercih edilmelidir. bel bölgesi ise kamufle etmeye çalışılmalıdır. Belinin en ince noktasına, ki çoğunlukla bu tam göğüs altıdır, konumlandırılmış bir kemer, optik bir illüzyon yaratacak ve bel oyuntusu varmış gibi gösterecektir. 

     Çok kabarık eteklerden, likra ve saten gibi vücot hatlarını ortaya koyan kumaşlardan, en çok da yuvarlak yaka gelinliklerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

 

Armut Vücut Şekline Sahip Olanlar:

     Kalçaların omuzlara göre daha geniş olduğu vücut tipidir. Tek yapılması gereken omuzlarla kalça arasındaki bu farkı kamufle etmek. Nasıl mı? Oldukça basit! Üst bedeni daha geniş gösterecek drapeli, kayık yakalı parçaları seçerken; alt bedende kalçalarının genişliği gizleyecek kabarık modeller seçilmelidir. Yarım balık modeller ile de kalçaların yuvarlaklığı avantaja çevrilebilir.

Kum Saati Vücut Şekline Sahip Olanlar

Dünya nüfusunun sadece %8'inde olan bir vücut şeklidir. Kalçalar ve omuzların aynı oranda olduğu ve bir de bel oyuntusunun olduğu vücut tipidir. Her gelinlik modeli rahatlıkla taşınabilir. Ancak benim önerim o kusursuz fiziğin en iyi vurgulanabileceği tam balık formunda bir gelinlik tercih edilmesidir.

 

Çilek Vücut Şekline Sahip Olanlar:

Omuzların geniş, kalçaların dar olduğu vücut tipidir. Bel oyuntusu varla yok arasındadır. Tek yapılması gereken alt bedeni daha geniş, üst bedenini daha dar göstermektir. Tercihler yarım balık formundaki gelinlikler ve V yakadan yana yapılmalıdır.

Uzun / Kısa Boylu Kadınlar İçin:

Uzun boylu kadınlar tam balık, A kesim modelleri daha iyi taşır.

Kısa boylular, yarım balık ve mini gelinlikleri iyi taşırlar.

 

Büyük Göğüslü Kadınlar İçin:

Büyük Göğüslere sahip olan kadınlar toparlayıcı bir sutyen kullanmalı ve dikkati başka bir yere çekmelidirler. Mesela iddialı bir sırt dekoltesi, saç aksesuarı ya da kemer işini görecektir.

Küçük Göğüslü Kadınlar İçin:

Küçük göğüslere sahip olan kadınlar ise; göğüs bölgesi drapeli veya işlemeli gelinlikleri tercih etmelidirler.

Muz Vücut Şekline Sahip Olanlar:

Omuz ve kalçaların aynı oranda ancak bel oyuntusunun olmadığı vücut tipidir. Tıpkı kum saati vücut tipi gibi hemen her gelinliği oldukça iyi taşıyabilirler. Ancak tek dikkat edilmesi gereken, olmayan bel oyuntusunu varmış gibi gösterecek bir illüzyon. Yani tıpkı armut, çilek ve elmada olduğu gibi kemer ya da işlemelerden faydalanılabilir. Bele oturup aşağı doğru genişleyen gelinlikler de iyi taşınabilecekler arasındadır.